Klinik Artı | Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Sefaköy Diş Hekimi

Sefaköy diş hekimi ve diş beyazlatma işlemi, diş taşı temizleme işlemi, ağız ve diş sağlığı bakımı, çay  – kahve gibi tüketim ürünlerinin fazlaca kullanılmasından dolayı oluşan dişlerdeki sarılıkların giderilmesi için gerçekleştirilen tedaviler gibi durumlarda Klinik Artı, Sefaköy diş hekimi kadrosu ile sizlere hizmet sunuyor.

Dişlerdeki sararmalar ve tartarların temizliğinde teknolojik cihazlarımız ve rahatınız için tasarlanmış kliniğimizde siz hastalarımıza Sefaköy diş hekimi arayışlarınıza son veriyoruz.

sefaköy en iyi implant doktoru
Şimdi Hızlı ve Kolay Randevu Alın!
Sefaköy Diş Hekimi ve Diş Bakımı

Sefaköy Diş Hekimi, Klinik Artı, Diş BakımıDiş bakımı çoğu zaman ihmal edilir ve ancak dişlerimizde veya diş etlerimizde bir sorun yaşadığımızda aklımıza gelir. Oysa ağız ve diş bakımına önem verilmemesi sadece dişlerimizi değil; dişlerimize bakım yapılmadığında ağzımızda artan bakteriler tüm beden sağlığımızı olumsuz etkiler.

Diş bakımına gereken önem gösterilmediğinde dişlerimizde çürük oluşumu ile birlikte artan bakteri ve diş plakları bir süre sonra diş taşlarına ve diş etki hastalıklarına sebep olur. İleri seviyelerde ise diş kayıpları ile sonuçlanır.

Diş ve diş etki iltihapları ile bakteriler başta solunum ve sindirim sistemimiz olmak üzere kan dolaşımı ve kalp sağlığımızı da tehdit eder.

Klinik Artı Sefaköy diş hekimi ve uzman diş doktorları ile yapacağınız düzenli diş bakımları sayesinde dişlerini koruyarak genel sağlığımızı tehdit edecek ileri boyutlardaki rahatsızlıklardan korunabilirsiniz.

Diş bakımından dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Dişlerimizi günde en az iki kez dişlerimize uygun bir fırça ile fırçalamamız gerekir. Diş hassasiyetimize göre seçeceğimiz diş fırçalarının sertliği önemli bir konudur. Diş mineniz ve diş etleriniz hassas ise sert fırçalar kullanmamalısınız. Dişlerinize uygun sertliği tespit edebilmek için Klinik Artı Sefaköy Diş Hekimi ile görüşebilirsiniz.

Diş macununu diş fırçasını ıslatmadan önce ve az miktarda sürmelisiniz. Böylece diş fırçasının kılları yumuşayıp dağılmadan dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Dişlerinizi fırçalarken mümkün olduğunca dairesel hareketler yapmaya özen gösterin. Doğrudan diş etlerini zedeleyecek şekilde dişlerinizi fırçalamayın.

Bakteri ve diş plaklarının en yoğun olduğu kısım dişlerimizin arka kısımlarıdır. Dişlerimizin ön yüzünü fırçaladıktan sonra mutlaka arka tarafları da fırçalanmalıdır. Aksi taktirde burada artan bakteriler diş plaklarının ve diş taşlarının oluşumuna neden olacaktır.

Diş fırçasını değiştirmek için belirli bir süre beklemeyin. Diş fırçanızın kılları diş etlerinizi olumsuz etkilemeye başladığında diş fırçanızı yenisi ile değiştirin. Dağılmaya başlayan diş fırçası kılları bir süre sonra siz diş fırçasını uygun pozisyonda tutmuş olsanız dahi diş etlerine zarar vermeye başlayacaktır.

Diş fırçası yanında mutlaka diş ipi ve gargarada kullanmaya özen gösterin. Diş ipi, dişler arasında kalan atıkları çıkarmamızda yardımcı olduğu için diş arasında kalan atıkların bakteri oluşumunu engelleyecektir.

Belirli aralıklarla mutlaka ağız ve diş bakımı için diş hekiminizde görüşün. Böylece dişlerde meydana gelen çürüklerin sebep olacağı sorunları erken teşhisle önlemiş olursunuz.

Görsel Galerisi
Klinik Artı

İlgili ve özenli çalışmalar neticesinde ağrılı hayattan, özgüvensiz gülüşlerden kurtulacaksınız. Sizler de Sefaköy diş hekimi için Klinik Artı’nın uzman diş hekimlerinin elinden tedavi bulma imkanına sahip olun!

Sefaköy Diş Hekimi

WhatsApp Hızlı İletişim