Klinik Artı | Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Sefaköy Diş Klinikleri

Klinik Artı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, İstanbul Sefaköy’de ağız ve diş tedavilerini yeni bir konseptle sunmaktadır. Klinik Artı, implantoloji, ortodonti, pedodonti (çocuk diş hekimliği), periodontoloji gibi alanlarda Sefaköy Diş Klinikleri arayışlarınıza son veriyor.

Klinik Artı olarak çağdaş bilgi ve modern teknoloji ışığında toplumun ağız ve diş sağlığının korunması her zaman önceliğimizdir. Sefaköy diş klinikleri için Klinik Artı sizlere hizmet sunmaya devam etmektedir.

Sefaköy Diş Klinikleri
Şimdi Hızlı ve Kolay Randevu Alın!
Sefaköy Diş Klinikleri, Tedavi SüreleriSefaköy diş klinikleri Klinik Artı tedavi süreleri

Tedavi süreleri çoğunlukla hastanın diş yapısına ve tedavinin boyutuna göre değişkenlikler gösterir ancak genel olarak amacıyla ortalama süreler hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Sefaköy diş klinikleri Klinik Artı İmplant tedavi süresi ne kadardır?

İmplant tedavisi çoğunlukla bölgesel yani lokal anestezi uygulanarak yapılır. Tedavi iki aşamadan oluşur. İlk aşamada implant için çene kemiğinde bir yer açılır. Buraya implant yerleştirilerek 3 ay kadar beklenilir. Bu bekleme süresi implantın çene kemiğine kaynaşması açısından önemlidir. Tedavinin toplam süresi gene hastadan hastaya veya implant uygulamasına göre 4 ila 6 ay arasında değişmektedir.

Sefaköy diş klinikleri Klinik Artı kanal tedavi süresi ne kadardır?

Kanal tedavisi implant tedavisine göre daha kısa sürmektedir. Kanal tedavisi, dişin iç kısmında sinirlerin bulunduğu pulpa bölümün çıkarılması ile yapılır. Çürük bu bölgeye kadar ulaştığında katlanılması zor ağrılara sebep olur. Pulpa çıkarıldıktan sonra bu bölüm temizlenerek dolgu işlemi uygulanır. Yapılan dolgu dişin eski görünüme kavuşabilmesi amacıyla şekillendirilerek tedavi tamamlanır. Kanal tedavisi ortalama 1 saat sürmektedir. Ancak yapılan işleme ve dişin durumuna göre süre değişebilir.

Sefaköy diş klinikleri Klinik Artı Ortodontik tedavi süresi ne kadardır?

Ortodontik tedaviler iki aşamadan oluşur. İlk aşamada diş yapısının düzeltilebilmesi amacıyla diş teli veya şeffaf plak uygulanır. Bu yöntemlerde kendi aralarında farklı süreler gerektirebilir. Diş telinin uygulmasına diş telinin seçilmesinden sonra geçilebilir. Ancak şeffaf plak için ağız ve dişin 3 boyutlu görüntüsü alınarak belirli aralıklarla uygulanacak plaklar üretilir ve bu aşamadan sonra şeffaf plağın dişe takılması çok basittir.

Sefaköy diş klinikleri ortodonti tedavi süresiDiş telinin takılması ortalama diş yapısına ve tedaviye göre değişse de 1 saat kadar sürebilir. Şeffaf plak uygulaması için plakların üretilmesi gerekir. Üretilen şeffaf plakların dişlere takılması kolaydır.

Ortodontik tedavide asıl süreç bu aşamalardan sonra başlar ve düzeltilmesi gereken dişlere ve diş yapısına göre aylar veya yıllar sürebilir. Her iki uygulamada da belirli aralıklarla dişlerin kontrol edilmesi, diş tellerinin sıkılması ve şeffaf plakların değiştirilmesi gerekir.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Diş beyazlatma işlemleri diş tonuna ve dişlerdeki renk değişimine göre farklılık gösterse de ortalama 1 saat sürebilir. Bu süreyi etkileyen en önemli unsurlardan biri dişlerde oluşan diş taşları yani tartarlardır. Eğer dişlerde yoğun bir taş oluşumu varsa süre uzayabilir. Diş taşlarının temizlenmesi de ortalama 30 dakika zaman alır. Gene bu sürede diş taşlarının yoğunluğuna ve diş hassasiyetine göre değişebilir.

Diş çekimi ne kadar zaman alır?

Çürümüş ve ağız sağlığını özellikle diş etlerini olumsuz etkileyen dişlerin dolgu veya kanal tedavisi ile tedavileri mümkün değilse çekilmeleri sağlık açısından daha önemlidir. Diş çekimi dişin yapısına ve durumuna göre farklı zamanlarda tamamlanabilir. Mesela gömülü dişlerin çekimi 40 dakika ile 1 saat kadar sürerken, yirmilik dişlerin çekimi 30 dakika sürebilir. Ancak bu süre dişin durumuna göre değişebilir. Diş çekimleri herhangi bir sorun yaşanmaması için röntgen çekilerek yapılır.

Sefaköy Diş Klinikleri

Diş kliniği, diş sağlığı hizmetleri sunan ve dişlerin teşhisi, tedavisi ve bakımı konusunda uzmanlaşmış tıbbi bir merkezdir. Diş klinikleri genellikle diş hekimleri tarafından işletilir ve birçok farklı hizmet sunarlar, örneğin diş çekimi, kanal tedavisi, diş beyazlatma, diş implantları, ortodontik tedavi, diş dolguları ve daha birçok tedavi seçeneği.

Diş kliniklerinde, diş hekimleri, diş hijyeni uzmanları, diş protez teknisyenleri, ağız ve diş cerrahları gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış sağlık personeli çalışır. Diş klinikleri, genellikle diş ağrısı, diş eti hastalıkları, çürükler ve diğer diş problemleriyle ilgili sorunları teşhis etmek ve tedavi etmek için kullanılırlar.

Diş klinikleri, modern diş tedavileri ve teknolojileri ile donatılmıştır ve hastaların diş sağlığını korumak ve iyileştirmek için gereken her türlü hizmeti sunmaya çalışırlar.

Sefaköy diş klinikleri arasında önemli bir yere sahip olan Klinik Artık diş kliniği olarak en iyi hizmeti verebilmek için çaba göstermekteyiz.

Görsel Galerisi
Klinik Artı

Klinik Artı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; Sefaköy diş klinikleri arasında tam donanımlı tanı ve tedavi üniteleri ile hasta güvenliği odaklı modern mimarisi ve misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını düşünerek tedavi başlatmaktadır.

Sefaköy Diş Klinikleri

WhatsApp Hızlı İletişim