Dental İmplantlar Kimlere Uygulanabilir?

Dental İmplantlar Kimlere Uygulanabilir?

Dental implanlar genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilmektedir. İmplant yapılması gereken bireylerde herhangi bir sağlık sorunu yoksa implant uygulamasını engelleyecek herhangi yaş sınırı da bulunmamaktadır. Ancak kemik gelişimi henüz tamamlanamamış yaştaki genç bireylere implant yapılması uygun olmayabilir. Bu durumda kemik gelişiminin tamamlaması beklenir.

Öte yandan kalp, tansiyon, şeker ve bazı kan hastalıklığına sahip ya da kemik oluşumu ve iyileşmesini etkileyebilecek ilaçlar kullanan bireylerde konunun uzmanı doktorların onayı alınarak implant cerrahileri gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca dental implantlar belirli bir kalınlık ve genişliğe sahip oldukları için çene kemiğinin de implantlara uygun genişlik ve yüksekliğe sahip olmalıdır. Ayrıca çene kemiğinin yapısını da implantın başarısını etkileyen öğelerin başında gelmektedir. Kemiğin gerekenden sert yada yumuşak olması implantın başarısını olumsuz etkilemektedir.

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi gören bireylerde ise kemik iyileşmesi zor olacağından implant tedavileri önerilmemektedir.

Klinik Artı olarak her türlü dental implant tedavilerinde uzman kadromuzla siz değerli hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Dt. Mustafa Orta
Diş Hekimi

Okuma Süresi : 2 dk.
Eklenme Tarihi : 17.12.2020

WhatsApp Hızlı İletişim