Lamine Uygulaması

Lamine Uygulaması

Lamine Uygulaması

Yaprak porselen adıyla da anılan lamine uygulaması dişlerinde şekil ve renk bozukluğu olan kişilere uygulanan estetik bir tedavi şeklidir.

Lamine uygulaması, belirli bir düzeye kadar diş görünümünde oluşan bozuklukların tedavisinde başarıyla uygulanabilmektedir. Bu uygulama diş görünümü yanı sıra kırık ya da aşınmış dişlerde diş restorasyonu için de sıklıkla yapılmaktadır.

Lamine tedavisi, diğer tedavi seçeneklerinden farklı olarak estetik özelliklere sahip bir uygulamadır. Bu uygulamayla dişlerinde çürük ve kırıklar olan, yaş ve çeşitli nedenlerle aşınmış dişlere sahip ve dişlerinde yapısal bozukluklar olup gülümsemekten çekinen bireylere doğal bir gülümseme kazandırılır.

Porselen malzemeden üretilen lamineler çok ince bir tabaka halinde hazırlandığı için ışığı geçirir ve yansıtır. Bu nedenle doğal dişe çok yakındır ve harika bir estetik görüntü sağlar.

Lamine uygulaması yapılacak bireylerin ilk olarak dişlerinin yapısına bakılır, sonrasında ise lamine uygulanacak dişlerin yüzeylerinde bir miktar aşındırma yapılarak hazırlanan lamineler buralara yapıştırılır. Bu tedavi yöntemiyle güzel bir gülüşe kavuşmanız mümkün olacaktır.

Klinik Artı olarak uzman ekibimizle lamine uygulamasıyla güzel bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

Malik Ahmetoğlu
Diş Hekimi

Okuma Süresi : 2 dk.
Eklenme Tarihi : 26.12.2020

WhatsApp Hızlı İletişim