Diş Beyazlatma Tedavisi Zararlı mıdır?

Diş Beyazlatma Tedavisi Zararlı mıdır?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak dişlerde ortaya çıkan sararma ve lekelenmeler güncel diş hekimliği uygulamaları ile giderilebilmektedir. İhmal edildiği taktirde kişide ciddi boyutlara varabilen özgüven kaybı gibi psikolojik sıkıntıların ortaya çıkmasına sebep olan diş sararmaları için uzman hekimler tarafından diş beyazlatma tedavisi hayata geçirilir. Diş hekimliğinde kullanılan ileri teknoloji sayesinde günümüzde çok sayıda alternatif diş beyazlatma tekniği bulunmaktadır. Bunlar arasından uygun olanlar hastanın dişlerine deneyimli hekimlerce uygulanır. Bu şekilde kişiler estetik görünümüyle ilgili herhangi bir kaygı yaşamadan sağlıkla parlayan dişlere kavuşur.

Modern teknoloji ile diş beyazlatma tedavisi sayesinde artık insanların sararmış ya da lekeli dişlerle yaşamaya razı olmasına gerek yoktur. Alternatif yöntemlerden birini hayata geçirerek kusursuz görünüme sahip dişlere sahip olmak mümkündür.

Diş beyazlatma tedavisinin zararlı olup olmadığı, sıklıkla merak edilen ve endişe duyulan konular arasında yer alır. Bu sorunun cevabı; hayırdır. Diş beyazlatma uzman diş hekimleri tarafından uygun bir klinik ortamında uygulandığı taktirde bir zararı söz konusu değildir. Diş beyazlatma işlemi dişler üzerinde herhangi bir yapısal bozukluğa ya da kalıcı hasara yol açmaz.

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan diş beyazlatma işlemleri için dikkat edilmesi gereken birtakım konular vardır. Bu konularda hassasiyet gösterildiğinde herhangi bir sorun yaşanma olasılığı oldukça düşüktür.

  • Diş beyazlatma işlemi mutlaka uzman ve bu alanda deneyimli bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Diş beyazlatıcı maddelerin hangi yoğunlukta kullanılması gerektiğini öngörebilmesi için hekimin uzman ve tecrübeli olması şarttır. Uzman diş hekiminin bilgisi dışında kişinin kendi kendine diş beyazlatma işlemine başvurması hayli tehlikeli olabilir ve telafi edilmesi güç olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına yol açabilir.
  • Beyazlatma işlemi sonrasında çay, kahve, sigara gibi dişte renklenmeye yol açabilecek maddelerden mümkün mertebe uzak durmak gerekir.
  • Ağız ve diş sağlığına daima dikkat edilmeli, diş bakım rutinleri aksatılmamalıdır. Ayrıca düzenli hekim kontrolleriyle dişlerle ilgili her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak gerekir.
WhatsApp Hızlı İletişim