Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

İmplant Nedir?

Genel olarak diş implantları, yedek diş kökleri olarak adlandırılabilir. İmplantlar, doğal dişlerle uyumlu olacak şekilde üretilen yapay dişler için sağlam bir temel hazırlar. Basitçe implantlar, takma dişler gibi protezlerin düzgün yerleştirilmesini sağlayan yapay diş kökleridir. İmplantlar doku dostu bir metal olan titanyumdan yapılma vidalardır ve çene kemiği üzerinde sabitlenir.

İmplant Neden Yapılır?

Dişlerin eksik olduğu bölgelerde çene kemiği zamanla erimeye başlar. Diş çekiminden sonra implant uygulanması, Bu erimenin büyük çoğunluğunun önüne geçer. Komşu dişlerden destek alınmadığından geleneksel köprülere kıyasla daha koruyucudur. Klinik Artı olarak bize başvurmanız halinde daha detaylı bilgiler vermekten mutluluk duyarız.

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir?

Gerek sağlık açısından gerekse estetik olarak implant faydaları şöyle sıralanabilir:

Mükemmel Görünüm

Diş implantları kişinin kendi dişleri gibi görünür ve son derece doğal bir his yaratır. Bunlara ek olarak kemikle kaynaşacak şekilde tasarlanır, yeni kalıcıdır. Görünüş ve hissiyat olarak doğal dişlerle karşılaştırıldığında aralarındaki tek fark, implantların yapay olmasıdır.

Akıcı Konuşma

Şekil ve boyut bakımından uygun olmayan protezler, ağız içerisinde oynayabilir ve seslerin yanlış çıkmasında neden olabilir. Dentalimplantların kayması mümkün olmadığından kişinin istediği gibi konuşmasına izin verir.

Mükemmel Diş Kökü

Bir diş kaybedildiğinde kök kısmında boşluk kalır. İmplant uygulamasında kökler yeniden yapılır.

Yemek Yeme Kolaylığı

Geleneksel takma dişler, kaymaları gibi çeşitli nedenlerden ötürü yemek yemeyi zorlaştırır. Dentalimplantlarda ise böyle sorunlara rastlanmaz. İstediğiniz yiyeceği istediğiniz zaman yemenizin önünü açar. Geleneksel takma dişlere nazaran ısırma kuvveti daha fazladır.

Ağız Sağlığı

Köprülerin aksine diş implanlartlarında Komşu dişlere asla dokunulmaz. İşlem görmemiş dişler, yıllar boyu ağızda sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirir. İmplantlar üzerinde bulunan ve doğal bir iskelet görevi gören abutment/dayanak sayesinde kişi yeni dişlere sahip olurken sağlıklı dişlere zarar verilmez. Bireysel implantlar, ağız hijyenini arttırdığından dişler arası erişim daha klay yaşanmasını sağlar.

Ağız ve diş sağlığı, sindirim sistemimiz başta olmak üzere bütün vücudumuzu etkiler. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmese bile mutlaka kontrol yaptırılmalıdır. Kliniğimiz, Size ihtiyacınız olan bütün bilgileri sunmaya ve bütün ağız kontrollerinizi yapmaya çoktan hazırdır.

WhatsApp Hızlı İletişim