Dişlerimizin Bakımında Susam, Soğan ve Çileğin Yeri Nedir?

Dişlerimizin Bakımında Susam, Soğan ve Çileğin Yeri Nedir?

Ağız ve diş sağlığını korumak, daha güzel görünümlü dişlere sahip olmak ve dişlerle ilgili mevcut sorunlara çözüm bulmak için çok sayıda alternatif modern diş hekimliği uygulaması vardır. Modern tıbbın günümüzde ulaştığı noktada, ağız ve diş sağlığı ile ilgili çözülemeyecek problem yoktur.

Öte yandan ağız ve diş sağlığınızı korumak için yapabileceklerinizin sınırı da yoktur.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz pek çok yöntemle diş sağlığınızı destekleyebilir ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Organik besinlerle diş bakımı uygulamaları sayesinde daha sağlıklı ve estetik görünüme sahip dişlere ulaşmanız mümkün.

İşte size, mutfaklarımızdan eksik olmayan üç önemli besini kullanarak dişlerinizde yaratabileceğiniz bazı harikalar!

Susam

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan susam gerçek bir sağlık deposudur. İçeriğinde bulunan zengin mineral ve vitaminler sayesinde diyabetten kansızlığa kadar pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Kalsiyum açısından oldukça zengin bir besin olan susam tüketerek dişlerinize ihtiyacı olan kalsiyum yüklemesine yapabilirsiniz. Bu sayede çok daha güçlü diş minesine sahip olabilir, çürüme ve aşınmalara karşı dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Çilek

İçeriğinde bulunan asitler sayesinde çilek doğal diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alır. Çileği ezip püre haline getirdikten sonra dişlerinize sürerek çok daha beyaz ve ışıl ışıl parlayan dişlere sahip olmanız mümkündür.

Çilek dişeti sağlığı için de faydalıdır. Ayrıca diş taşı oluşumunu engellerken mevcut diş taşlarından kurtulmanıza da yardımcı olur.

Soğan

Yemeklerden eksik etmediğiniz soğanın genel sağlığınıza faydaları saymakla bitmez. Kanserden kalp rahatsızlıklarına, şekerden sindirim sistemine kadar pek çok hastalığa ve vücudunuzdaki pek çok sisteme iyi geldiği bilinmektedir. Elbette ağız ve diş sağlığınız da bundan payını alır.

Zengin kükürt içeriği sayesinde soğan ağız ve dişlerde biriken zararlı bakterilerin yok edilmesi için eşsiz bir yöntemdir. Antibakteriyel etkisiyle ağzınızın içine hijyen getirir.

Soğanın ağız ve diş sağlığınız için faydaları bununla da sınırlı değildir. Dönem dönem çekilmez bir dert haline gelebilen diş ağrısı için mucizevi bitkisel ağrı kesiciler arasında yer alır. Dişlerinizdeki enfeksiyonu gidererek ağrınızı hafifletir. Günde bir ya da iki kez soğan uygulaması yaparak diş ağrısından kurtulmanız mümkündür.

WhatsApp Hızlı İletişim