Doğal diş bakımında su, yeşil çay ve balığın yeri nedir?

Doğal diş bakımında su, yeşil çay ve balığın yeri nedir?

Sağlıklı, fonksiyonel ve estetik görünüme sahip dişlere ulaşmak için değişmez kural düzenli fırçalama ve düzenli hekim kontrolüdür. Ancak bunun yanında diş sağlığını ve güzelliğini destekleyici doğal diş bakımı yöntemleri de mevcuttur. Vücudunuz için olduğu kadar dişleriniz için de faydalı olan bazı besinler bulunmaktadır. Bunların arasında su, yeşil çay ve balık öne çıkar. Bu üç kıymetli gıdayı düzenli tüketerek ağız ve diş sağlığınızı korumak için son derece önemli bir adım atmış olursunuz.

Günlük öğünlerinizde söz konusu besinlere yer vererek dişlerinizde plak oluşumunun önüne geçebilir, sararma, lekelenme gibi olumsuz durumları engelleyebilirsiniz. Ayrıca ağız kokusu sorununa da çözüm bulabilirsiniz.

Yeşil Çayın Mucizeleri

Mucizevi bitki yeşil çayın faydaları saymakla bitmez. Eski zamanlardan beri pek çok hastalıkla mücadelede ve bağışıklığın güçlendirilmesi için başvurulan yeşil çay, ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda doğal diş bakımı yöntemlerinden biri olarak karşınıza çıkar. Yeşil çayın içeriğinde bulunan polifenoller, ağız içinde diş çürümelerine sebebiyet veren bakterilerin oluşumunu büyük oranda engeller.

Yeşil çay tüketimi ile dişeti sağlığı arasında da doğru bir orantı vardır. Düzenli ve yeterli miktarda yeşil çay tüketimiyle daha sağlıklı dişetlerine kavuşmanız mümkündür. Florür bakımından da zengin içeriğe sahip olan yeşil çay genel olarak diş yapınızı güçlendirir. Yeşil çay ile diş bakımı sadece içerek tüketme yoluyla gerçekleşmez. Yeşil çayı gargara halinde de kullanabilirsiniz. Ağzınızı yeşil çay gargarasıyla çalkalayarak dental erozyonu ve aşınmaları azaltabilirsiniz.

Su ile Daha Güçlü Dişler

Tüm bedeninize hayat veren su, dişlerinize de hayat ve güç verir. Düzenli ve yeterli su tüketimi ağzınızdaki tükürük salgısını arttırır. Artan tükürük ise ağız içi temizliğini sürekli ve etkili bir hale getirir. Bunun yanında suyun içeriğinde bulunan florür de dişlerin dayanıklılığını arttırır.

Daha Sağlam Diş Minesi ile Daha Güçlü Kemik Dokusu İçin Balık Tüketin

Diş bakımında doğallık taraftarıysanız, işe faydalı besinleri düzenli olarak tüketmekle başlamalısınız. Bu besinler arasında balığın yeri ve önemi ayrıdır. Fosforun en yoğun biçimde bulunduğu gıdaların başında balık gelir. Haftada en az bir kez balık yiyerek diş minesi için gereken fosforu vücudunuza sokmuş olursunuz. Fosfor sayesinde kemik ve diş dokusu güçlenir. Daha sert ve daha sağlıklı dişlere sahip olursunuz.

WhatsApp Hızlı İletişim