Doğal Diş Beyazlatma Yöntemlerinde Zerdeçal!

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemlerinde Zerdeçal!

Daha beyaz ve ışıl ışıl parlayan dişlere sahip olmak için günümüzde çok sayıda alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını klinik ortamında, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bleaching tedavileri, diğer bir kısmını ise evde uygulanabilen beyazlatma işlemleri oluşturur. Yine piyasada bulunan beyazlatıcı etkisi yüksek diş macunları da bu anlamda etkili olabilmektedir.

Söz konusu yöntemlere alternatif olarak bir de doğal diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedilebilir.

Genellikle evlerde bulunan bazı maddeleri kullanarak dişlerinizi doğal yollarla beyazlatabilirsiniz. Bu maddelerden biri de zerdeçaldır. Zerdeçal ile diş bakımı sayesinde olduğundan çok daha beyaz dişlere sahip olmanız mümkün. Tuz, karbonat, sirke, çilek, muz gibi besinlerden sonra zerdeçal, beyazlatıcı etkisi yakın zamanda yaygın biçimde öğrenilmeye başlayan bir baharat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aslında zerdeçal ile diş beyazlatma yönteminin kökeni asırlar öncesine dayanır. Özellikle Doğu’da farklı toplumlarda tarih boyunca diş bakımı için zerdeçala başvurulduğu görülmüştür. Sadece beyazlatmak için de değil, genel ağız ve diş bakımı için de zerdeçaldan yararlanılmaktadır. Zira zerdeçalın anti bakteriyel özelliği son derece yüksektir. Diş plağı oluşumunu önleme konusunda etkilidir. Dolayısıyla hem beyazlatma hem de hijyen sağlama açısından zerdeçal ile organik diş bakımı mümkündür.

Zerdeçalı basit bir tarifle macun haline getirebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu beyazlatıcı etkili diş macunuyla dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmanız işten bile değil.

1 çay kaşığı toz zerdeçalı 1 yemek kaşığı kabartma tozuyla karıştırın. Bunların üzerine az miktarda Hindistan cevizi yağı ekleyerek karıştırın. Karışım macun kıvamını aldığında hazır olacaktır. Dilerseniz bu macunu içine kabartma tozu eklemeden de elde edebilirsiniz. Ev yapımı macununuzla dişlerinizi günde en az iki kere olacak şekilde fırçalayın. Günbegün dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Diş bakımında zerdeçalın yeri ve önemi büyüktür. Anti-enflamatuar ve anti-mikrobiyal özellikleriyle öne çıkan zerdeçal sayesinde ağız hijyenini daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Beyazlatıcı etkisi sayesinde estetik görünüme sahip dişlere ve kusursuz bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Zerdeçalın şaşırtıcı faydaları sayesinde ağız ve diş sağlığınızı koruma konusunda etkili bir adımı hayatınıza dahil etmiş olursunuz.

Tüm ayrıntılar için Zerdeçal ile Diş Beyazlatma

WhatsApp Hızlı İletişim