Güzel Bir Gülüş İçin Estetik Diş Hekimliği

Güzel Bir Gülüş İçin Estetik Diş Hekimliği

İdeal Gülümseme Nedir?

Çevremizdeki insanların gözüne hoş gelen ve aynı zamanda kendimizin de beğendiği yüzün bütünüyle tam uyumlu ve hepsinden önemlisi doğal bir gülümsemedir.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği genel diş hekimliği prosedürlerini uygulamakla birlikte güzel ve sağlıklı bir gülümsemeyi amaç edinen bir süreçtir. Estetik diş hekimliği kapsamında gelişen teknolojiyle beraber birçok uygulama kendini göstermeye başlamıştır. Metalsiz porselen kaplamalar veyahut köprüler ile onley dolgular bunlardan sadece bir kaçıdır.

Estetik diş hekimliğindeki en büyük mucize ve kendini diğer tedavi yöntemlerinden ayıran en büyük fark simülasyon teknolojinin kullanılıyor olmasıdır. Daha tedavi başladığı anda sadece dişler değil yüzün tamamında gülüşü etkileyen faktörler bu dijital teknoloji ile taranarak veri tabanına aktarılmakta ve buna göre bir rapor çıkarılmaktadır. Sonrasında da eksik hususların ortaya dökülmesiyle beraber yapılabilecekler değerlendirilmekte ve sonuç olarak bu tedavilerden hangisinin uygun olduğu kararlaştırılmaktadır. Kararlaştırılan tedavi yöntemleriyle beraber nihai olarak gülüşün nasıl olacağı da simüle edilmektedir. Bütün işlemler bittiğinde varılmak istenen hedefin ne olduğunu simülasyon olarak gören kişinin onayı üzerine tedavi süreci hekimin de nezaretinde başlamaktadır.

Diş Beyazlatma

En çok bilinen ve en basit uygulamalardan olan diş beyazlatma üzerinde sarı turuncu gibi lekeler olan dişlere uygulanmaktadır.

Porselen Kaplamalar

Bu tür kaplamalar yaklaşık genel olarak tırnak kalınlığında ve diş renginde olup diş üzerine yapıştırılan kabuklardır. Rengi bozulmuş, yıpranmış dişler için birebir çözümdür.

Bonding

Özellikler ön dişlerde uygulanan bir uygulamadır. Dişlerdeki kırık ve çatlakları onarmak için kullanımı tercih edilen bir yöntemdir. Küçük alanlar için müsait bir uygulamadır. Daha geniş alanlarda ise kırılmaya müsaittir.

Inlay-Onlay Dolgular

Koyu metal dolgular zaman içinde aşındıklarından kullanıldıkça değişimleri gerekmektedir. Bu değişimler düzenli ve planlı olmadığı sürece dişin çatlayıp ayrılmasına sebebiyet vermektedir. Kimi zaman da bu durum dişin kaybına kadar gitmektedir. Bu durumun önüne geçmek adına kompozit dolgular ile değiştirilmelidirler. Bu kompozit dolgular renk olarak çok uyumlu olduklarında neredeyse hiç fark edilmezler

Sağlıcakla kalın.

WhatsApp Hızlı İletişim