İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürede Biter?

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürede Biter?

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant diş tedavisi hastanın genel sağlık, ağız ve diş durumuna bakılarak özel olarak belirlenir. Bu süreç içerisinde dişin kökünün canlı doku ile çene kemiğine kaynaması beklenmektedir. Hastadan hastaya farklılık gösterse bile bu süreler nerdeyse eşit sürer.

İmplant tedavisinde en çok merak edilen sorulardan birisi ne kadar sürdüğü ile ilgili sorulardır. Sağlık konusunda oldukça gelişen teknolojinin yeni aletleriyle ve eğitimli hekimlerle de ortaya çıkmaktadır. Farklı koşullara bağlı olarak zedelenmiş dişlerde ya da diş kayıplarında gerçeğe en yakın ve işlevsel açıdan en kullanışlı dişlere geçmeniz için en gerekli ihtiyaçlarınız kliniğimiz tarafından karşılanmaktadır.

İmplant Uygulaması Hangi Aşamalarda Yapılır?

İmplant uygulaması, hastaların sağlık koşullarına göre tedavi süresinin değişmesine rağmen implant uygulamasının aşamaları pek nadiren değişir. Tedavi olmak amacıyla hastaneye gelen hastalara ilk işlem olarak diş ve çene uygunluğu diş kökü kontrolü için panoramik görüntü veren röntgen çekilir. Bu işlemler tedavi sürecinin sağlığı açısından önemlidir.

Diş hekimi bu tür durumlara göre planlama yapar ve hazırlıklara başlar. İlk adım bu şekilde atılır. İkinci aşama için diş hekiminin uyguladığı protez ve diş kökü yerleştirme işlemi başlar. İmplant tedavisi çene kemiğine yapay diş kökü yerleştirilmesi işlemidir. İmplant, lokal anestezi altında uygulanan bir tedavidir fakat hastanın sağlık durumuna göre genel anestezi (sedasyon) yapılmaktadır.

Uyuşturma işleminin gerçekleştirilmesi ardından sıra diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi işlemine geçilir. Bu işlem cerrahi bir işlemdir ve uzman hekim tardından uygulanmaktadır. Köklerin yerleştirilmesi ardından işlem son bulur. Anestezi altında uygulandığı için hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Bu işlemden sonra bekleme işlemine geçilir ve ağızın sağlığına kavuşması için beklenir.

Aynı Gün Diş Çekilip İmplant Yapılır Mı?

Diş çekimi işlemi gerçekleştirilen bölgenin komplikasyonlarından arınması ve implant için uygun hale getirilmesi için belirli bir süre geçmesi lazımdır. Beklenen süre ardından uygulanan kontrollerin ışığında tedaviye başlanabilir. Daha önce çekilmiş bir diş yatağına implant tedavisi uygulanacak ise kemik yapısının kontrol edilmesi gerekir. Bu kontrollerden sonra implant diş tedavisine başlanabilir.

WhatsApp Hızlı İletişim