Küçükçekmece Şeffaf Plak

Küçükçekmece Şeffaf Plak

Küçükçekmece Şeffaf Plak servisimize hoş geldiniz.

Şeffaf plak tedavisi son zamanlarda teknolojideki hızlı ilerlemeyle birlikte gündeme daha sık gelmeye başlamış ve geleneksel yöntemlere kıyasla birçok avantaja sahip çok daha estetik olan ortodontik bir tedavi yöntemidir. Küçükçekmece şeffaf plak tedavisi uygulayan kliniklerden birisi de Klinik Artı Diş Kliniği’dir.

Diş görünümünden rahatsız olan ve tek takmaya yanaşmayan kişiler için en estetik ve en ideal tedavi seçeneklerinden birisi şeffaf plaklardır. Bireyden alınan ölçüler dijital ortama aktarılır ve dijital ortamda dişler, ideal konumlarına aşama aşama taşınırlar.

Ağız içerisinde neredeyse hiç görünmeyen ve takılıp çıkarılabilen bu plaklar, her aşamada ayrı üretilir. Plaklar ortodontist denetiminde 1-2 hafta aralıklarla değiştirilerek tedavinin başlangıcından bitimine kadar kullanılır. Bu sayede dişler istenilen pozisyona getirilmiş olur.

Plakların şeffaf olması nedeniyle tedavi sürecinde estetik herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Bu da Küçükçekmece Sefaköy şeffaf plak tedavisinin sık tercih edilmesine neden olmuştur. Bu uygulama klasik yöntemlerden son derece farklıdır ve birçok avantajı da bulunmaktadır.

Küçükçekmece Şeffaf Plak ve Ortodonti ServisiKüçükçekmece Şeffaf Plak Tedavisi ve Ortodonti Servisi

Genel anlamda şeffaf plak tedavisi pek çok kişiye uygulanabilmektedir. Lakin bu tedavi ile dişsel sorunların çözümü mümkündür. Daha ağır iskeletsel problemlere sahip kişiler için daha çok klasik yöntemler tercih edilmektedir. Kişinin yaşadığı problemleri dişsel veya iskeletsel olarak sınıflandırmak mümkün olmadığından yaşanılan problemin kaynağı şeffaf plak tedavisinin bu kişiye uygun olup olmadığı ortodonti muayenesi sonucu öğrenilebilir. Küçükçekmece ortodonti hekimlerimize danışarak şeffaf plak tedavisinin size uygunluğunu öğrenebilirsiniz.

Tedaviye kişinin ölçüleri alınarak başlanır. Ölçü alt ve üst çeneden alınır. Dişlerin ağız içinden ve ağız içinden görüntüleri alınır. Röntgen çekimi de ağız içerisinden yapılır. Ölçüler plak takılmadan önce ve sonra gerek görülürse alınır. Plak üretimi için alınan ölçüler firmalara iletilir. Plağın tamamlanması yaklaşık 1 hafta sürer. Plak ilk kez takılacağı zaman hekiminiz bunu kendisi yapar.

İlerleyen durumlarda ise kişi bunu kendi başına yapabilir. Diş tellerinde olduğu gibi plak ilk takıldığında biraz sıkışma hissi yapabilmektedir. Kısa süreli de olsa ağrı duyulabilir. Bu süreç hakkında şeffaf plak Küçükçekmece doktorlarımızdan bilgi alabilir ve aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Önerilir?

Küçükçekmece şeffaf plak tedavisi diş teline göre daha gelişmiş bir teknolojiye ve kullanım rahatlığına sahiptir. Ancak diş yapısı ve şeffaf plak tedavisinin özelliklerine göre her tedavide uygulanamayabilir. Tedavinin uygulanabilmesi için öncelikle uzman bir ortodonti hekiminin diş ve çene yapısını görmesi ve incelemesi gerekir. Ancak genel olarak şeffaf plak tedavisinin şu özelliklere sahip hastalar için uygulanabileceğini söyleyebiliriz.

Şeffaf plak tedavisi önerilenler,

  • Çene kemiğinde gömülü diş olmayanlar,
  • Dişler arasında şeffaf plak tedavisinin izin verdiği aralığın dışında boşluk olmayanlar,
  • Ağız, çene ve diş yapısı ortodonti tedavisine uygun olanlar,
  • Dişlerdeki yapı bozukluklarının şeffaf plak tedavisi ile düzeltilebilir boyutlarda olanlar.
WhatsApp Hızlı İletişim