Şeffaf Plak Küçükçekmece

Şeffaf Plak Küçükçekmece

Diğer adı görünmez diş teli olan şeffaf plak, ortodonti tedavisinde kullanılır. Şeffaf plak tedavisi, genel olarak estetik sorunlara sahip dişlerde uygulanan bir yöntemdir. Tedavi sonunda dişlerin nasıl görüneceğini dijital ortamda gösteren bir programa da sahip olan bu tedavi, son zamanlarda en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır. Dışarıdan bakıldığında ağızda şeffaf plak yokmuş gibi durur. Diş teli kullanmadan kısa sürede estetik ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Dişlerdeki dizilim bozukluklarını da sona erdirir. Şeffaf plak Küçükçekmece semtinde birçok klinik tarafından uygulanmaktadır ve bunlardan birisi de Klinik Artı’dır. Klinik Artı kadrosunda alanında uzman hekimleri barındırır, günümüzün son teknoloji cihazlarını kullanır ve hasta odaklı kişiye özel bir tedavi anlayışını benimser.

Şeffaf plak uygulaması, diş diziliminde bozukluklara sahip ve dişlerinin arasında olması gerekenden fazla boşluk olan kişilerde uygulanabilir. Belirli bir yaş aralığı yoktur ve her yaş grubundan kişiler bu tedavi yöntemini rahatlıkla tercih edebilir. Özellikle çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Metal tellerin aksine şeffaf plaklar acı ve ağrı hissine neden olmaz. Diş çarpıklığının en hızlı tedavi edilebildiği dönem çocukluk ve gençlik dönemleridir.Küçükçekmece şeffaf plak tedavisi uygulayan kliniklerden en başarılı olanlarından biri olan Klinik Artı, küçük yaşlardaki çocuklara şeffaf plak tedavisi uygulayarak onların ilerde daha ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmamaları için çok büyük çaba sarf etmektedir.

Yamuk ve çapraşık dişlerin tedavisinde kullanılan şeffaf plakların uygulaması da son derece basittir. İlk önce hastanın ağız içi ölçüleri alınır. Alınan ölçüler dijital ortama aktarılır ve analiz edilir. Ölçü işleminde ağza hiçbir müdahalede bulunmadığından günlük yaşantıda aksaklıklar olmaz. Dişler istenilen konuma gelene dek şeffaf plakların kullanılması gerekmektedir. Plaklar 2 haftada bir yenisiyle değiştirilmelidir. Böylelikle istenilen diş görünümüne kısa sürede sahip olunur. Küçükçekmece şeffaf plak, diş beyazlatma, kanal tedavisi, protez diş gibi çeşitli diş sağlığı yöntemlerini uygulayan Klinik Artı’nın bulunduğu semttir. Siz de harika gülüşlere sahip olmak ve imza attığı pek çok başarının arasına katılmak istiyorsanız gelmeniz gereken yer belli: Klinik Artı

WhatsApp Hızlı İletişim