Sefaköy Ortodonti

Sefaköy Ortodonti

Sefaköy Ortodonti, Klinik Artı diş hizmetlerine hoş geldiniz.

Ortodonti; diş, yüz ve çene bozukluklarının tedavi, teşhis ve önlenmesi ile ilgilenen diş hekimliği branşıdır. Sefaköy ortodonti kliniğimizde ortodontik tedavi yöntemleri, yaşı küçük çocuklarda çene gelişiminde yardımcı olarak dişlerin doğru pozisyonda olmasını sağlar. Yetişkinlerde ise sahip olunan kapanış düzensizlikleri ve çapraşıklığın, bunlara ek olarak da yüz ve çene bozukluklarının giderilmesini sağlar.

Ortodontik tedavi sayesinde çok daha sağlıklı bir ağza, son derece etkileyici bir görünüme sahip ve uzun yıllar boyu görevini yerine getirebilecek dişlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca ortodonti, doğuştan gelen veya sonradan görülen çene ve yüz rahatsızlıklarının tedavisinde diş hekimliğinin pek çok branşı ile ortak çalışır.

Kliniğimizde çalışan ve Sefaköy ortodonti doktoru olan hekimlerimiz, 5 yıllık diş hekimliği eğitimlerinin ardından en az 4 yıl süren Ortodonti uzmanlık ve doktora programına kabul edilmiştir. Bu sürecin sonunda gerekli sınavları geçen ve uzmanlık tezlerini hazırlayan hekimlerimiz, alanında uzman ve başarılı ortodontistler oldular. Her biri uzun süreli bir eğitime ve ihtiyaç duyulandan fazla pratiğe sahipler. Bu yüzden kliniğimize içiniz rahat bir şekilde gelebilirsiniz.

Sefaköy Ortodonti ve Estetik Kaygılara Çözümler

Bireylerin çoğu estetik kaygılara neden olan diş çapraşıklığından dolayı ortodontistlere başvurur. Ancak diş çapraşıklığı ve kapanış bozuklukları, sadece estetik sorunlara neden olmayıp işlevsel ve fonksiyonel eksikliklere de sebebiyet vermektedir.

Çapraşık dişler, ağız bakımını daha zor bir hale getireceğinden çürüklerin oluşumunu ve plak birikimini kolaylaştırır. Diş eti çekilmeleri sonucu diş eti hastalıkları oluşur.

Dişlerin yer bulamayıp gömülü kalmasının nedenleri arasında çeneler ve dişler arasındaki bozukluk verilebilir. Gömülü olan dişler yakındaki dişlerin kökünü eritebilmekte ve etraflarında kistler oluşturarak patolojik sonuçlara yol açabilmektedir. Zamanında yapılan ortodontik tedaviler, patolojik sorunların önüne geçmekten çok daha kolaydır.

Ortodontik tedavi yöntemleri, çene ve diş yapısını ideal hale getirerek ilerde ortaya çıkabilecek diş ve çene hastalıklarının görülme riskini azalttığından bir çeşit aşı gibi görülebilir.

Bünyesinde alanında oldukça başarılı Sefaköy ortodonti uzmanı kişileri barındıran Klinik Artı, son teknoloji cihazları kullanarak ve onlarla özel ilgilenerek hastalarına hayallerindeki gülüşü sunuyor.

WhatsApp Hızlı İletişim