Klinik Artı | Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Diş Beyazlatma (Bleaching)

sefaköy_implant_islemi, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoru

Diş Beyazlatma (Bleaching)

sefakoy_dis_beyazlatma, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruDişlerin sağlıklı ve beyaz olması insanlar arasında estetik açıdan oldukça büyük önem taşıyan bir unsurdur. Daha beyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemleri, son yıllarda diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan tedavilerdir. Diş beyazlatma ağız sağlığı konusunda devamlılık sağlanması amaçlı Klinik Artı olarak hastalarımız ile iletişime geçmekteyiz.

Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Diş beyazlatma işlemleri için doğru adrese geldiniz ve doğru bilgilendirme metinlerini okumaktasınız. 

Neden Diş Beyazlatmaya İhtiyaç Duyulur?

dis_beyazlatma_tedavisi, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruDişlerin görünümü, bireyler için önemlidir. Dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarının psikolojik sorunlara neden olduğu saptanmıştır. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesi sayesinde dişlerdeki renk, şekil ve konum bozuklukları kolaylıkla giderilmektedir.

Beyazlatıcı diş macunları gibi ürünlerin kullanımı gibi yöntemlerin yanı sıra diş hekimleri tarafından uygulanan medikal diş beyazlatma tedavileri de bulunur. Bunların arasında yer alan renklenmiş dişlerin beyazlatılması (bleaching) yöntemi, diğer restoratif metotlara kıyasla daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.

Dişler Beyazlığını Neden Kaybeder?

dis_beyazlatma_sefakoy, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruBebeklik döneminde veya anne karnındayken maruz kalınan bazı antibiyotikler, çocukluk döneminde dişlerin oluşumları esnasında meydana gelen yapısal bozukluklar, günlük yaşamda tüketilen yiyecek ve içecekler (sigara, çay ve kahve gibi boyayıcı maddeler) ve içilen sulardaki flor miktarı dişlerde renklenme yapabilir. Dişlerde oluşan bu renk değişimi ikiye ayrılır:

İç Renklenme: Dişin içine nüfuz etmiş ve fırçalama ile giderilemeyen lekelerdir. Dişlerin oluşumları sırasında oluşan yapısal bozukluklar da (ilaçlara bağlı veya fazla flor alımına bağlı vb.) bu sınıfa girer. Beyazlatma işlemi bu tip vakaların büyük bir kısmında çok başarılı olur.

Dış Renklenme: Diş yüzeyine sigara, çay, kahve ve kola gibi boyayıcı bazı gıdalardan yapışan renklenmelerdir. Çoğunlukla diş taşı temizliği ve sonrasında bu lekelerden kurtulmak mümkündür.

Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerektirir. Bu sebeple ne tip bir tedavi yapılması gerektiğine diş hekiminizin karar vermesi en doğrusudur.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri uygulama tekniğine göre iki farklı türe ayrılır:

Ofis Tipi beyazlatma: Klinik ortamında gerçekleştirilen beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.

Evde Tipi Beyazlatma: Ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan beyazlatma işlemidir. Ortalama 5-7 günde istenen beyazlama sağlanır. Günde 4-8 saat takılması gereklidir (renge ve jele bağlı olarak değişebilir).

Herkes Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir Mi?

dis_beyazlatma_kucukcekmece, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruBeyazlatma işlemine engel herhangi bir diş ve diş eti hastalığı olmayan herkes diş beyazlatma tedavisi yaptırabilir. Ancak beyazlatma öncesi diş hekiminin muayene etmesi gerekir.

Ağzında ilerlemiş çürükleri ve diş eti hastalığı olanlar ise hekimleri tarafından uygulanacak olan tedavilerini yaptırdıktan sonra beyazlatma işlemini uygulatmalıdır. Bunun dışında büyüme ve gelişimini tamamlamamış kimselere, gebelere ve emziren annelere diş beyazlatma işleminin uygulanması önerilmez.

Diş Beyazlatma Güvenli Midir Yoksa Dişlere Zarar Verir Mi?

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar; yüzde 10’luk beyazlatma solüsyonu kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermiştir. Diş beyazlatma nedeniyle dişlerse yapısal değişiklik ve kalıcı hasar oluştuğunu gösteren tek bir araştırma bile yoktur. Dişlerin beyazlatılması için farklı konsantrasyonda ilaçlar da kullanılabilir ancak bunların da nasıl ve ne kadar kullanılacağına mutlaka diş hekimi karar vermelidir.

Dişler Herkeste Aynı Oranda Beyazlar Mı?

küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruDiş beyazlatma tedavisi herkeste aynı oranda sonuç vermez. Diş renginin ne kadar açılacağı dişin yapısına göre değişir. Bu zamana kadar birikmiş olan tecrübemiz sayesinde hastalarımıza veya danışanlarımıza doğru bilgiyi vermek için diş beyazlatma işlemlerinde uzman kadro gerekli midir?

Sorusu için doğru bilgileri vermekten yanayız. Her işlemde, çalışmada uzman kadronun güzel iş çıkarabileceği gibi bu sağlık sektöründe de uzman kadro ile çalışmakta ilerde çıkabilecek sorunlara karşı dik duruş sergilemek mümkündür.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Beyazlatma jelleri dişlerde bazen hassasiyete sebep olabilmektedir. Soğuk-sıcak içeceklere ve havaya karşı oluşan bu hassasiyet kişilere rahatsızlık verebilir.

Bu, uygulamanın normal ve beklenen bir yan etkisidir. Hassasiyet 24-48 saat içinde geçmezse beyazlatıcı kullanımının kesilmesi gerekebilir. Hassasiyet durumunda, diş hekiminizin uygulayacağı florür ve size önereceği diş macunu veya kremleri bu diş hassasiyetini azaltacaktır.

Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

sefaköy_kanal_tedavisi, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoru

Beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişinin diş yapısına bağlı olarak değişir ve yaklaşık 6 ay-2 yıl arasında sabit kalır. Tabii ki bu süre kişinin kendisine de bağlıdır. Beyazlatma sırasında ve sonrasında en az iki hafta dişleri boyayan maddelerden uzak durulmalıdır.

Klinik Artı, uzman hekim kadrosu ve son teknolojik cihazlarla hastalarına hizmet vermektedir. Diş beyazlatma cerrahisi başta olmak üzere diğer bütün ağız ve diş sağlığı ihtiyaçlarınız için Klinik Artı’ya başvurabilirsiniz. Eğer siz de dişlerinizin rengi konusunda sorun yaşıyorsanız diş beyazlatma tedavisi uygulatmak için Klinik Artı’ya başvurabilir, muayene sonucunda dişleriniz beyazlatma için uygun görüldüğü takdirde işleminizi en kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Diş beyazlatma için gelen hastalarımız için dişteki sararmalar ve tartarların temizliğinde uzman hekim kadromuz görev almaktadır. Doktorlarımızın ilgisi ve özenli çalışması sonucunda sizler de bu süreçten en hızlı şekilde kurtulmuş olacaksınız.