Klinik Artı | Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant

sefaköy_implant_işlemi, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoru

İmplant Tedavisi

Sefaköy, Küçükçekmece implant

küçükçekmece implantİmplant, diş eksikliği olan bölgelerde çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen ve takılacak olan protezlerin tutunması için uygulanan yapay diş kökleridir. İmplant işlemlerinde de uzman doktor kadromuz sayesinde tecrübe merkezi olmaya devam ediyoruz. Küçükçekmece Sefaköy’de yer alan Diş Kliniğimizde implant tedavisi sürecinde ağrısız ve sızısız hızla sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlıyoruz. Küçükçekmece implant ve Sefaköy implant aramalarınız için doğru adrestesiniz.

Şimdi Randevu Alın

Diş eksikliği bireyleri hem sağlık hemde estetik yönünden olumsuz etkileyen önemli bir problemdir. Diş eksikliği nedeniyle bireylerde zaman içinde sindirim sistemi problemleri, gülümsemeden kaçınma, sosyal hayattan uzaklaşma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Diş eksikliklerinin doğru şekilde tedavisiyle bu sorunların önüne geçilmesi mümkündür.  Biyouyumlu yani vücut dokularına uyumlu ve insan sağlığına zararsız diş implant tedavisi geliştirilmesiyle birlikte diş eksikliklerinin çok daha sağlıklı ve konforlu şekilde giderilmesi implant ile mümkün hale gelmeye başladı.

Küçükçekmece implant

küçükçekmece implant tedavisiTemel olarak implant uygulamaları taşıdığı diş protezlerinin yükünü gerçek bir diş kökü gibi çene kemiğinden destek alarak karşılamakta, çok daha doğal ve sağlıklı bir çiğneme, konuşma ve görünüm oluşturmaktadır. Bu nedenle diş implantı, eksik dişlerin yerine uygulanan en doğru tedavi yöntemidir.

İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan her bireye implant tedavisi uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu müddetçe, implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat kemik gelişimi tamamlanmamış genç yaştaki kişilere implant uygun olmayabilir. Bu durumdaki bireylerin kemik gelişiminin tamamlaması beklenerek durum değerlendirmesi yapılır.

Kalp, şeker, tansiyon, ve bazı kan hastalıklarında ya da kemik oluşumu ve iyileşmesini etkileyen bazı özel ilaçların kullanılması durumlarında, sadece konunun uzmanı doktorlardan yardım alarak ve özel önlemlerle implant cerrahileri gerçekleştirilebilir.

sefaköy implant tedavisi
küçükçekmece implant

İmplant vidalarının belirli kalınlığı ve genişliği olduğu için çene kemiğinin, bu implantlara uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir.  Kemiğin çok sert veya çok yumuşak olması implantın başarısına olumsuz etki yapabilir.

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi görmüş olan kişilerde ise kemik iyileşmesi zor olacağından implant tedavileri önerilmemektedir. Sigara kullanımı da iyileşme üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı implant tedavisine engel olur. Başarılı bir implant tedavisi sonucu için öncelikle kişinin sigarayı bırakması önerilir. Sefaköy Küçükçekmece implant tedavisi için sizleri Klinik Artı’nın uzman ortodonti doktorlarıyla tanıştırıyoruz.

İmplant Öncesi Neler Yapılmalıdır?

İmplant muayenelerinde röntgen ve tomografilerde gerekli kemik ölçümleri yapıldıktan sonra hastanın ihtiyacına yönelik implant ve protezler planlanır. Hastanın iyi bir ağız hijyenine sahip olması gerekir. İmplant öncesinde diş temizliği, diş eti tedavileri, dolgu, kanal tedavisi gibi ihtiyaçlar mevcutsa bu tedaviler gerçekleştirilip ağız hijyeni implant uygulamalarına uygun hale getirilir.

Eğer hastanın implant öncesi özel önlemler alınması gereken bir sağlık problemi varsa ilgili doktorların yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli önlemler alınır ve hasta tümüyle implant girişimi için hazır hale getirilir. İmplant tedavilerinde doktorlarımızın süreç içerisinde sizinle olan ilgisi ve süreç sonrasında olan kontroller sayesinde sorunsuz tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

implante etmekÖncelikle işlem uygulanacak bölgeye uygun implant seçilir. Bölgedeki kemik miktarı ve kemik boyuna bağlı olarak uzun yada kısa implant tercihi yapılır.

Günümüzde kullanılan yeni nesil implantlar yaygın olarak küçük bir vida şeklindedir. İmplantlar kemiğe açılan yuvalara, implant uygulaması için özel olarak tasarlanmış aletler aracılığıyla, vidalama yöntemiyle yerleştirilir. Küçükçekmece Sefaköy’de yer alan Klinik Artı’da; uzman ortodonti hekimlerimiz ve modern teknolojiyle donatılmış kliniğimiz sizleri bekliyor. Küçükçekmece implant ve sefaköy implant tedavisi süreçlerinde ağız ve diş sağlığınızı Klinik Artı’nın uzman ellerine teslim edin.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant uygulaması yaklaşık 20-30 dakika sürebilmektedir. Uygulanacak implant sayısı arttıkça bu süre de doğal olarak uzamaktadır.

İmplant Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

implant tedavisiİmplant sonrasında ağız temizliğine çok önem verilmelidir. Herhangi bir enfeksiyon olmaması için var olan dişlerin fırçalanmasının yanı sıra diş hekiminizin önereceği ilaçlar ve gargaralar da eksiksiz olarak kullanılmalıdır.

Ağzı çalkalamamak ve uygulama bölgesinde oluşan kan pıhtılarını uzaklaştırmamak gerekir. İlk günlerde ılık ve sıvı gıdalar tüketilmelidir.

İmplantlar Yerleştirildikten Ne Kadar Sonra Protezler Takılabilir?

İmplant sonrasında iyileşme süresi genellikle 4-6 ay sürebilmektedir Bu sürenin bitiminde implant üstü protezler tamamlanıp, hasta yeni dişlerine kavuşturulur. 4-6 aylık süre içerisinde ise özel geçici protezler yapılarak iyileşme döneminde hastanın dişsiz kalması engellenmektedir.

Küçükçekmece implant Tedavisi

Klinik Artı, implant tedavisinde uzman kadrosu ve son teknolojik imkanlarıyla hizmet vermektedir. Sefaköy, Küçükçekmece implant tedavisi merkezlerinden Klinik Artı olarak tecrübemizden şimdi yararlanın.

WhatsApp Hızlı İletişim