Klinik Artı | Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İmplant

sefaköy_implant_işlemi, küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoru

İmplant Tedavisi

sefaköy implant, küçükçekmece implant, implant sefaköy, implant küçükçekmeceİmplant, diş eksikliği olan bölgelerde çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen ve takılacak olan protezlerin tutunması için uygulanan yapay diş kökleridir. İmplant işlemlerinde de uzman doktor kadromuz sayesinde tecrübe merkezi olmaya devam ediyoruz. Sizlerin de tedavi sürecinde ağrısız ve sızısız hızla iyileşmeye geçmeniz için efor sarf ediyoruz.

Diş eksikliği bireyleri hem sağlık hemde estetik yönünden olumsuz etkileyen önemli bir problemdir. Diş eksikliği nedeniyle bireylerde zaman içinde sindirim sistemi problemleri, gülümsemeden kaçınma, sosyal hayattan uzaklaşma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Diş eksikliklerinin doğru şekilde tedavisiyle bu sorunların önüne geçilmesi mümkündür.  Biyouyumlu yani vücut dokularına uyumlu ve insan sağlığına zararsız diş implantlarının geliştirilmesiyle birlikte diş eksikliklerinin çok daha sağlıklı ve konforlu şekilde giderilmesi mümkün hale gelmeye başladı.

sefaköy implant, implant sefaköy, küçükçekmece implant, implant küçükçekmeceTemel olarak implant uygulamaları taşıdığı diş protezlerinin yükünü gerçek bir diş kökü gibi çene kemiğinden destek alarak karşılamakta, çok daha doğal ve sağlıklı bir çiğneme, konuşma ve görünüm oluşturmaktadır. Bu sebeple diş implantı eksik dişlerin yerine uygulanan en doğru tedavi şeklidir.

İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan herkese implant uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı yoktur. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış genç yaştaki bireylere implant uygun olmayabilir. Bu durumdaki genç bireylerin kemik gelişiminin tamamlaması beklenir.

Kalp, tansiyon, şeker ve bazı kan hastalıklarında ya da kemik oluşumu ve iyileşmesini etkileyen bazı ilaçların kullanımı durumlarında ancak konunun uzmanı doktorlardan yardım alarak ve özel önlemlerle implant cerrahileri gerçekleştirilebilir.

sefaköy implant, implant sefaköy, küçükçekmece implant, implant küçükçekmeceİmplant vidalarının belirli kalınlığı ve genişliği olduğu için çene kemiğinin, bu implantlara uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekir. Ayrıca kemiğin kalitesi de implantın başarısını etkileyen faktörlerden biridir. Kemiğin çok sert veya çok yumuşak olması implantın başarısını olumsuz etkiler. Bundan başka dişetleri ve komşu anatomik yapılar da implant uygulamasında önemlidir.

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi görmüş olan kişilerde ise kemik iyileşmesi zor olacağından implant tedavileri önerilmez.

Aşırı sigara kullanımı da yine iyileşme üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı implant tedavisine engel teşkil etmektedir. Başarılı bir tedavi sonucu için öncelikle hastanın sigarayı bırakması tavsiye edilir.

İmplant Öncesi Neler Yapılması Gerekir?

İmplant muayenelerinde röntgen ve tomografilerde gerekli kemik ölçümleri yapıldıktan sonra hastanın ihtiyacına yönelik implant ve protezler planlanır. Hastanın iyi bir ağız hijyenine sahip olması gerekir. İmplant öncesinde diş temizliği, diş eti tedavileri, dolgu, kanal tedavisi gibi ihtiyaçlar mevcutsa bu tedaviler gerçekleştirilip ağız hijyeni implant uygulamalarına uygun hale getirilir.

Eğer hastanın implant öncesi özel önlemler alınması gereken bir sağlık problemi varsa ilgili doktorların yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli önlemler alınır ve hasta tümüyle implant girişimi için hazır hale getirilir. İmplant tedavilerinde doktorlarımızın süreç içerisinde sizinle olan ilgisi ve süreç sonrasında olan kontroller sayesinde sorunsuz tamamlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

sefaköy implant, implant sefaköy, küçükçekmece implant, implant küçükçekmeceÖncelikle boy ve ebat olarak işlem uygulanacak bölgeye uygun implant seçilir. Bölgedeki kemik miktarı ve boyuna bağlı olarak kimi zaman uzun implantlar kimi zaman da kısa boylu mini implantlar tercih edilir. Kullanılan implantlar genellikle biyouyumluluğu yüksek olan titanyum ve alaşımlarından imal edilir. Fakat titanyum alerjisi gibi bir durum mevcut ise zirkonyum gibi yine biyouyumluluğu yüksek başka maddelerden üretilen implantlar da kullanılabilir.

Günümüzde kullanılan yeni nesil implantlar genellikle küçük birer vida şeklindedir. İmplantlar kemiğe açılan yuvalara, implant uygulaması için özel olarak tasarlanmış aletler aracılığıyla, vidalama şeklinde yerleştirilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Eğer herhangi bir sorun yoksa bir implant uygulaması yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. Uygulanacak implant sayısı arttıkça bu süre de uzamaktadır. Uygulama sonunda implantların yerleştirildiği bölge dikişlerle kapatılır.

İmplant Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır?

küçükçekmece implant, küçükçekmece diş beyazlatma, küçükçekmece şeffaf plak, küçükçekmece ortodonti, küçükçekmece diş hekimi, küçükçekmece diş kliniği, sefaköy diş hekimi, sefaköy diş kliniği, küçükçekmece ortodonti doktoru, sefaköy ortodonti doktoruİmplant sonrasında ağız hijyenine çok önem verilmelidir. Herhangi bir enfeksiyon gelişmemesi için var olan dişlerin fırçalanmasının yanı sıra hekiminizin önereceği ilaçlar ve gargaralar da eksiksiz olarak kullanılmalıdır. Uygulamanın yapılmasından sonra hafif düzeyde kanamaların olması normal kabul edilir.

Fakat ağzı çalkalamamak ve uygulama bölgesinde oluşan kan pıhtılarını uzaklaştırmamak gerekir. İlk günlerde sıvı ve ılık gıdalar tüketilmelidir. İyileşme sürecini bozacağından, hastalarımıza bu süre zarfında kesinlikle sigara içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Eğer rezorbe olabilen yani kendi kendine yok olabilen bir dikiş materyali kullanılmadıysa dikişler 7-10 gün sonra alınır.

İmplantlar Yerleştirildikten Ne Kadar Sonra Protezler Takılabilir?

İmplant sonrasında iyileşme süresi genellikle 4-6 aydır. Bu sürenin sonunda implant üstü protezler tamamlanarak hasta yeni dişlerine kavuşturulur. Bu zamana kadar ise özel geçici protezler yapılarak iyileşme döneminde hastanın dişsiz kalması engellenmektedir. Bu geçici protezler yapılırken özellikle kemiğe kuvvet uygulamamasına ve iyileşmeyi bozacak bir yapıda olmamasına dikkat edilir.

İmplant Uzun Ömürlü Müdür?

Günümüzde dünyada yapılmış olan mükemmele çok yakın, 35-40 yıllık klinik takipleri bulunan implantlar mevcuttur. Eğer uygun vakada uygun seçilmiş implantlar doğru şekilde yapılmışsa ve hasta da ağız hijyenine gerekli özeni göstermişse yapılan implantlar çok uzun süre hiçbir sorun yaratmadan ağızda kalabilir. Periyodik kontrollerle yapılan implantların takibinin yapılması önem teşkil etmektedir.

Klinik Artı, implant tedavilerinde uzman kadrosu ve son teknolojik imkanlarıyla sizlere hizmet vermektedir. Sefaköy’ün bulunduğu Küçükçekmece implant merkezlerinden bir tanesidir ve Klinik Artı olarak birikimlerimizden yararlanmanızı isteriz.